Ar simbolisku kapsulas iemūrēšanu ēkas pamatos 6. novembrī oficiāli uzsākta starptautiskās lidostas „Rīga” jaunās piestātnes būvniecība. Kapsulā tika ievietots vēstījums nākamajām paaudzēm, lidostas 40 gadu jubilejai veltīta nozīmīte, īpaša eiro monēta un laikraksta „Dienas Bizness” jaunākais numurs.

„Skonto Būve” valdes priekšsēdētājs Guntis Rāvis: „Esmu gandarīts par iespēju valstij tik nozīmīgu objektu būvēt „Skonto Būvei” – nacionālajai būvkompānijai. Mūsu būvniecības profesionāļu zināšanas un līdzšinējā veiksmīgā pieredze lidostas attīstības projektos gan Latvijā, gan nesen pabeigtajā Trondheimas lidostas projektā Norvēģijā, būs nozīmīgs ieguldījums Rīgas kā vadošās Baltijas lidostas attīstībā. Man ir prieks, ka šobrīdceltniekiatrodas lidostā nevis, lai dotos peļņā uz ārzemēm, bet lai uzlabotu mūsu valsts “vizītkarti” un sekmētuLatvijas attīstību. Būvniecība noris pēc plāna un visaugstākajā kvalitātē.”

Kā norāda starptautiskās lidostas „Rīga” valdes priekšsēdētājs Aldis Mūrnieks, šīs ēkas būvniecības pirmā kārta ir sākums ilgam procesam, kura mērķis ir nostiprināt lidostas "Rīga" kā vadošās Baltijas un Ziemeļeiropas lidostas pozīcijas. Termināļa paplašināšana ir loģisks turpinājums lidostas četrdesmit gadu garumā notikušajai attīstībai.

Lidostas termināļa attīstības 1. kārta paredz ne-Šengenas zonas paplašināšanu un papildus četrus jaunus iekāpšanas sektorus, tādējādi uzlabojot lidostas sniegto pakalpojumu kvalitāti. Pēc pabeigšanas jaunajā piestātnes ēkā būs iespējams apkalpot arī lielākus gaisa kuģus, kas palielinās lidostas kapacitāti.

Būvdarbus veic SIA „Skonto Būve”, būvuzraudzību nodrošina pilnsabiedrība “Būvalts P.M.G.”, projekta autori ir SIA „Arhis Arhitekti”.

Foto/Avots: Lidosta "Rīga"