Skonto Būve piedalās ikgadējā Tet Rīgas maratonā
Ekspluatācijā nodota VUGD depo ēka Rīgā
T/c Origo un biznesa centram Origo One nosvinēti Spāru svētki
vairāk vairāk vairāk

Skonto Būve piedalās ikgadējā Tet Rīgas maratonā

Šā gada 19. maijā norisinājās ikgadējais Tet Rīgas maratons. Dalībnieki startēja distancēs: 6 km, 10 km, 21 km (pusmaratons) un 42 km (maratons). Tet Rīgas maratonā kopumā piedalījās 38 398 skrējēji. Pateicoties Gold Label jeb Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas piešķirtajai Zelta kvalitātes zīmei, kuru Tet Rīgas maratons šogad ieguvis kā vienīgais maratons Ziemeļeiropā, Tet Rīgas maratonam reģistrējies rekordliels ārvalstu dalībnieku skaits – 4632 no 82 valstīm

Starp visiem maratona dalībniekiem bija arī 30 “Skonto Būve” darbinieki. Trīs mūsu kolēģi pieveica 42 km garu distanci, 12 kolēģi 21 km, desmit — 10 km un pieci darbinieki 6 km distanci.

Apsveicam mūsu kolēģus ar piedalīšanos un sasniegtajiem rezultātiem!

Ekspluatācijā nodota VUGD depo ēka Rīgā

Šā gada 18. aprīlī Būvniecības valsts kontroles komisijas klātbūtnē VUGD depo Rīgā, Jaunpils ielā, tika nodots ekspluatācijā un parakstīts būvdarbu nodošanas-pieņemšanas akts.

Līdz ar ēkas nodošanu ekspluatācijā darbiniekus gaida mūsdienīgas darba telpas, kas atbilst sanitārajām, higiēnas, tehniskajām un drošības prasībām. Pirms būvdarbu pieņemšanas komisija pārbaudīja visas telpas un to atbilstību VUGD prasībām.

Kopumā jaunuzceltā ēka aizņem 1537 m2. VUGD depo Jaunpils ielā būs lielākais no visiem līdz šim uzceltajiem jaunajiem depo, jo tajā atradīsies ne tikai operatīvie darbinieki, kuri ikdienā izbrauc uz izsaukumiem, bet arī VUGD Rīgas reģiona pārvaldes vadība un ugunsdrošības inspektori.

Ēkas teritorija ir labiekārtota ar autostāvvietām darbiniekiem un operatīvajam transportam, kā arī velosipēdu novietnēm. Ēkas brīvajā teritorijā ir zāliens ar koku, krūmu un puķu stādījumiem, kā arī atpūtas zonas. Lai nodrošinātu operatīvā transporta ātrāku izbraukšanu konkrētajā virzienā, izveidots pieslēgums Kārļa Ulmaņa gatvei. Jaunā depo celtniecības izmaksas ir 5,1 miljoni eiro. Projekta pasūtītājs ir Nodrošinājuma valsts aģentūra. Būvdarbus veica būvuzņēmums SIA “Skonto Būve”.

T/c Origo un biznesa centram Origo One nosvinēti Spāru svētki

Otrdien, 9. aprīlī, Spāru svētki tika svinēti t/c Origo jaunajai sešu stāvu piebūvei. Tās pirmajos trīs stāvos plānots izvietot mūsdienīgas un ērtas tirdzniecības, ēdināšanas un pakalpojumu sniedzēju telpas, savukārt ēkas augšējos trīs stāvos - A klases birojus – Origo One. Attīstības ieceres rezultātā esošā t/c Origo platība pieaugs vairāk nekā divas reizes. Jaunā ēka apmeklētājiem durvis vērs jau nākamā gada pavasarī.

“Esam ļoti priecīgi, ka darbi raiti rit uz priekšu un jau nākamā gada sākumā varēsim noslēgt būvdarbus. Pateicamies celtniekiem un projektētājiem par izcilo darbu, kas paveikts,” uzsver Linstow Center Management valdes priekšsēdētājs Frode Gronvolds. “Šobrīd, svinot Spāru svētkus, ar saviļņojumu skatāmies nākotnē. Tie būs papildu 16 200 kvadrātmetru jaunām un mūsdienīgām tirdzniecības platībām, un 10 900 kvadrātmetru A klases birojiem - biznesa centram Origo One. Tas sniegs mums iespēju nodrošināt ne tikai plašāko iepirkšanās un izklaides pieredzi pašā Rīgas centrā, bet piedāvāt arī jaunas biroju platības vietā, kur vislabāk pieejama visa sabiedriskā transporta infrastruktūra. Tas seko globālai tendencei, kurā bizness un transports tiek integrēti ilgtspējīgā veidā.”

Vērienīgā projekta realizācijai Linstow Center Management kopumā plāno investēt 72 miljonus eiro. Jaunais komplekss tiek projektēts un būvēts kā kvalitatīva, energoefektīva celtne, ievērojot BREEAM (British Research Establishment Environmental Assessment Method) - pasaulē populārākā sertifikācijas procesa ilgtspējīgi būvētajām ēkām nosacījumus. Tie izvirza augstās prasības ne tikai būvniecības standartu ievērošanai, bet arī projektēšanas un būvniecības procesa caurspīdīgumam, materiālu izvēlei, to ilgmūžībai, iekštelpu klimata kvalitātei, objekta sasniedzamībai un citiem faktoriem.

“Spāru svētki ir viens no skaistākajiem atskaites punktiem visā būvniecības procesā! Ar gandarījumu varu teikt, ka ir paveikts būtisks darba apjoms, - esam sasnieguši ēkas augstāko punktu un varam jau apskatīt projekta kopējo veidolu tā plānotājā izmērā,” stāsta būvkompānijas Skonto Būve padomes priekšsēdētājs Guntis Rāvis. “Vēlos pateikt paldies Skonto Būve komandai un projektu vadītājam Jānim Kreicburgam un visiem mūsu sadarbības partneriem par kvalitatīvi paveikto darbu! Tirdzniecības centra Origo paplašināšanās darbi, kas ietver arī biznesa centra One izveidi, rit saskaņā ar plānu, un jau šā gada rudenī varēsim novērtēt jaunās piebūves veidolu sešu stāvu augstumā.”

Tirdzniecības centra kopējā platība tiks palielināta līdz 81 500 kvadrātmetriem, bet iznomājamā platība, ieskaitot birojus, paplašināsies līdz 45 300 kvadrātmetriem. Būvniecības projekts paredz arī paplašināt pazemes autostāvvietu, nodrošinot vietu 250 automašīnām un izvietojot tajā ietilpīgu, drošu un viegli sasniedzamu velonovietni 124 velosipēdiem. Attīstot ieceri, plānota arī pašreiz bīstamā Elizabetes un Satekles ielu krustojuma pārbūve, ierīkojot regulējamas gājēju pārejas un izbūvējot Elizabetes ielas velojoslu pāri Satekles ielai. Savukārt projekta nākamajos posmos plānota arī esošās t/c Origo ēkas atjaunošana.