Pilnsabiedrība „SBRE” Rīgas pils atjaunošanas projekta ietvaros pabeigusi pils Sv.Gara torņa atjaunošanu, paveicot gan projektā plānotos iekšdarbus 350 m2 platībā, gan arī torņa fasādes krāsošanas darbus. Kopējā torņa fasādes platība ir vairāk nekā 1000 m2.

Būvnieku pilnsabiedrība “SBRE”, kurā ietilpst „Skonto Būve” un „Re&Re” Sv.Gara tornī veikusi elektrotīklu un vājstrāvas tīklu rekonstrukciju un izbūvi, ārējās apdares rekonstrukcijas darbus, jumta hidroizolācijas seguma nomaiņu un remontu, iekštelpu sienu un griestu apmetuma rekonstrukciju, krāsojuma atjaunošanu, mūra restaurācijas darbus, grīdas dēļu restaurāciju, parketa grīdas seguma izbūvi, kā arī logu, durvju un kāpņu restaurāciju.

Aktīvi turpinās arī pārējie Rīgas pils atjaunošanas darbi, un jau tuvākajā laikā Vācijas uzņēmuma „Otto Richter GmbH” speciālisti pilnībā pabeigs ēkas žāvēšanu un dezinfekciju.

Jau šā gada rudenī būvdarbu grafiks paredz pilnīgu Rīgas Pils pastāvīgā jumta izbūvi, fasāžu un logu restaurāciju. Pašlaik notiek darbs pie parādes kāpņu telpas, kā arī konventa daļas jumta seguma, savukārt Svētku zālei tiek būvētas jaunas pastāvīgā jumta konstrukcijas.

Savu krāšņo izskatu atgūst Rīgas pils Baltā zāle, kā arī Sūtņu un Svētku zāles.

Pašlaik pilnībā pabeigta arheoloģiskā izpēte Austrumu piebūvē un šajā daļā turpinās ēkas pamatu stiprināšanas darbi. Pilnībā ir rekonstruēti ēkas ārējie elektrotīkli un uzsākti iekšējie labiekārtošanas darbi.

Rīgas pils rekonstrukciju un restaurāciju plānots noslēgt 2015.gada novembrī.

Rīgas pils celtniecība pie Daugavas tika uzsākta 1330.gadā, kad rīdzinieki pēc sakāves karā ar Livonijas ordeni (1297-1330) bija spiesti izpostītās ordeņa pils vietā uzcelt jaunu, taču ne pašā pilsētā, bet gan cieši tai blakus bijušā Sv.Gara hospitāļa vietā. Pils kļuva par Livonijas ordeņa mestru rezidenci.

1481.gadā uzliesmoja jauns Livonijas ordeņa karš ar Rīgas pilsētu, un rīdzinieki pili 1484.gadā atkal nopostīja. No toreizējās pils palika tikai daļa Svētā Gara torņa (kā bāka upes pusē kuģotājiem) un daļa no aizsargmūra. Svētā Gara tornis ievērojami cieta Brīvības cīņu laikā, bet pēc tam tika atjaunots.