Āgenskalna valsts ģimnāzija Rekonstrukcijas darbi Rīgā
Pasūtītājs: Rīgas domes Pilsētas attīstības depatramenta Kapitālās celtniecības pārvalde
Projektētājs: SIA "Brīnišķo projektu birojs"
Projekta realizācijas laiks: 08.2000.-08.2002.
Adrese: Lavīzes iela 2a, Rīga

Āgenskalna ģimnāzijas ēkas rekonstrukcija veikta sevišķi rūpīgi, restaurējot skolas vēsturisko izskatu, sākot ar fasādi, telpu izkārtojumu, sienu, griestu mākslinieciskajām apdarēm līdz pat atsevišķu klašu telpu vēsturisko mēbeļu atjaunošanai.

Skolas vēsturiskā izskata restaurēšana tika prasmīgi apvienota ar modernām tehnoloģijām un mūsdienu prasībām, piemēram, bibliotēka, izmantojot skolas augstos griestus, tika izbūvēta divos līmeņos, šauro ēdināšanu telpu problēma tika risināta, pilnībā rekonstruējot ēdnīcu un pārbūvējot to trīs līmeņos.
 
Blakus vecajai skolas ēkai uzbūvēta jauna, moderna un mūsdienu prasībām atbilstoša mācību iestāde ar lielu sporta zāli, abas ēkas savienotas ar pāreju. Skolas pagalms izmantots, iekārtojot tajā futbola laukumu, tenisa kortus, skrejceļu, vienlaicīgi pēc iespējas saglabājot tajā augošos kokus un atjaunojot vēsturisko strūklaku.
 
Līdz ar skolas pilnīgu nodošanu ekspluatācijā Pārdaugava ieguva vienu no lielākajām un modernākajām izglītības iestādēm šajā rajonā.