Latvijas Banka rekonstrukcija un restaurācija
Pasūtītājs: Latvijas Banka
Projektētājs: A/S LX grupa
Projekta realizācijas laiks: 01.2011. – 08.2012.
Adrese: Rīga, K. Valdemāra iela 1b

Vidzemes muižniecības kredītbiedrības bankas ēkas celtniecības darbi tika pabeigti 1890. gada augustā, zīmīgi pēc 122 gadiem (2012. gada augustā) 19 mēnešus ilgos fasādes un iekštelpu restaurācijas un rekonstrukcijas darbus pabeidz SIA „Skonto Būve”. 

SIA „Skonto Būve” rekonstruētā un restaurētā, itāļu neorenesanses stilā  celtā ēka Kr. Valdemāra ielā 1B, kurā izvietotas gan Latvijas Bankas klientu apkalpošanas zāles un ar klientu apkalpošanu saistītās pārvaldes, kā arī Latvijas Bankas Statistikas pārvalde. Tā atrodas UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā iekļautajā Rīgas vēsturiskajā centrā.

Restaurācijas un rekonstrukcijas gaitā, SIA „Skonto Būve” projekta vadītāja Modra Seļakova vadībā, tika pilnībā atjaunots ēkas vēsturiskais un majestātiskais krāšņums, vienlaicīgi nodrošinot ēkas inženierkomunikāciju savietojamību ar ēkas arhitektoniskajām vērtībām.

Pēc 19 mēnešus ilgušās ēkas fasādes restaurācijas un iekštelpu rekonstrukcijas un restaurācijas SIA “Skonto Būve” projekta vadītāja Modra Seļakova vadībā, ēka pilnībā atguvusi vēsturisko un majestātisko krāšņumu.

Pēc restaurācijas darbu veikšanas iekštelpas izskatās greznāk nekā jebkad agrāk – atjaunoti polihromie krāsojumi, vēsturiskie zeltījumi un bronzas pārklājumi, arī netradicionāli biezais parkets. Vadoties pēc vēsturiskajiem paraugiem, no jauna izgatavoti vairāki gaismekļi. Un tā ir tikai neliela daļa no visiem veiktajiem darbiem.

Paveicot visus darbus, „Skonto Būvei” ir izdevies ne tikai saglabāt vēsturiskās bankas celtnes majestātisko krāšņumu un vēsturisko auru, bet tajā pašā laikā to izveidot atbilstoši mūsdienīgākajām administratīvo ēku prasībām, ievērojot arī augstākos drošības standartus.