Galerija "Centrs" Kvartāls starp Teātra, Rīdzenes un Kalēju ielām Rīgā būvniecība, rekonstrukcija
Pasūtītājs: SIA "Tampere invest"
Projektētājs: Aritektu birojs "AR Plan"
Projekta realizācijas laiks: 10.2004. – 08.2006.
Adrese: Audēju iela 16, Rīga

Galerija ''Centrs'' sastāv no vairākām kopā savienotām ēkām, tostarp bijušā universālveikala "Centrs" ēkas, kas no ārpuses praktiski nav mainīta, taču iekšējais plānojums pieskaņots kopējam galerijas kompleksam. Galerijas tapšanā izveidota ne tikai jauna ēka, bet arī pārveidota tās apkārtne.

Kopumā galerijā apvienoti septiņi īpašumi. Lai nami saglabātu vienotu ansambli un modernās konstrukcijas neveidotu atšķirīgu iespaidu, jaunās ēkas būvniecībā izmantoti vecās mājas portāla fragmenti. Rekonstrukcijas rezultātā izveidota jauna iela - Mazā Vaļņu.

Jaunā un vecā ēka ir savienotas ar tiltiņiem, kas nodrošina riņķveida kustību katra stāva līmenī. Ēkas forma jaunuzceltajā daļā saglabāta tāda pati kā vecajā. Saglabātas arī vairākas vēsturiskas vērtības - pie jaunās galerijas ēkas aplūkojams 1902. gadā tapušais ieejas portāls. Atsevišķās vietās izdevās saglabāt arī vēsturiskās griestu lampas, tās izvietotas "Galerija Centrs" vēsturiskajā zonā - pie centrālajām kāpnēm.
Ar stiklu pārsegtais ielas posms - iepirkšanās pasāža piecu stāvu līmenī - ir unikāls un Latvijā līdz šim vēl neredzēts risinājums.